Historické exponáty Muzea Lopogolf

Prozkoumejte naše exponáty! Zábavně.

Pod obrázky s otazníky jsme skryli nejzajímavější předměty našeho muzea. Ke každému z nich jsme přidali i pár charakteristických bodů (indicií), které vám určitě pomohou rozluštit, o jaký předmět se jedná.Pokud se vám podaří zjistit alespoň nějakou odpověď, napište nám ji, prosím, do níže vloženého formuláře.

Tak pojďte do toho, držíme vám palce!

 

POPIS

NÁPOVĚDA

1) Jedná se o jeden z nejznámějších psacích mechanických strojů. Předmět se zrodil z původně licenční výroby americké značky Remington. Vyroben byl ve Zbrojovce Brno a v minulosti zažil veliký rozmach a byl velmi rozšířen. Stroj nesměl chybět v žádné domácnosti ani kanceláři.

Název psacího stroje začíná na písmeno C.

Správná odpověď bude znít: C _ _ _ _ _.

Výsledek obrázku pro otázky a odpovědi

2) Taktéž druhá kvízová otázka směřuje k psacímu stroji. Jeho název se spolu s předchozím strojem stal pro kancelářskou techniku před rokem 1989 synonymem. Výrobek taktéž pochází z československé Zbrojovky Brno.

Název psacího stroje začíná na písmeno Z.

Správná odpověď bude znít: Z _ _ _.

 Výsledek obrázku pro otázky a odpovědi 

3) Od psacích strojů teď přejdeme k počítací technice. Jedná se o mechanickou stolní počítačku. Stroj umí sčítat, odečítat, násobit, dělit... Stroj pochází z německé firmy Grimme Natalis & Co. Jde o model Nova 13Z.

Název počítacího stroje začíná na písmeno B.

Správná odpověď bude znít: B _ _ _ _ _ _ _ _.

Výsledek obrázku pro otázky a odpovědi

4) Výsledkem těchto strojů vznikaly nejčastěji noviny, dopisy a všechny různé tiskoviny, proto jsme do kvízu zařadili i předmět v papírové formě. Tento deník byl ústředním tiskovým orgánem KSČ, světlo světa spatřil v roce 1920. Po sameové revoluci byl název upraven do tvaru, se kterým se můžeme setkat i v dnešní době.

Název novin začíná písmenem a tvoří 2 slova.

Správná odpověď bude znít: R _ _ _  _ _ _ _ _.

 

Výsledek obrázku pro otázky a odpovědi

 

 

SOUTĚŽ: Prozkoumejte naše exponáty. Zábavně!

Do prázdných textových polí označených čísly 1 až 4 vepište vaše odpovědi na výše uvedené otázky. Chcete-li soutěžit, do posledního pole poznačte váš e-mail. A zdůrazňujeme, že za správné odpovědi vás odměníme!