Muzeum Lopooglf

 
Vydejte se s námi na průzkumnou cestu do minulosti!
 
Milí návštěvníci webu a hráči lopogolfu!
Určitě byste netušili, že Lopogolf zvládne propojit současnost a minulost, a to velmi zajímavou formou. 

 

  • Stálá a velmi zajímavá expozice Muzea Lopogolf vás zavede do kanceláře sekretářů a sekretářek, také editorů novinových článků a jiných pracovníků v kanceláři. Naše expozice obsahuje typy nejběžnějších psacích strojů, jež v minulých desetiletí sloužily úplně každému nejen v domácnostech, ale také v kancelářích. V mnoha domácnostech a pracovištích nemohly chybět automatické počítací stroje, život v dobách bez rozsáhého mediálního zpravodajství si nelze představit bez novin. 
  • V našem muzeu narozdíl od jiných neuslyšíte jen teorii, jak se s technikou pracovalo, můžete si psaní a počítání sami vyzkoušet! Pokud byste nevěděli, jak na to (na přenosné počítačce je počítání opravdu složité), personál Lopogolfu rád předvede názornou ukázku. Psací stroje však nesloužily jen k práci, ale také k učení. Na takových strojích se v době, kdy nebyly ještě klávesnice, učilo psaní všemi deseti. (Pro příklad: Mistryně světa v psaní všemi deseti zvládne napsat za minutu až 930 úhozů) 
  • V našem muzeu můžete nalézt exponáty: psací stroje Consul a Zeta vyrobené Zbrojovkou Brno; přenosný počítací stroj dlouhá léta používaný na celnici; československé noviny Rudé právo (1957-58), Mladá fronta, Práce, Technické noviny (11.1989)... a také knihu s tiskařskými styly

Naše muzeum doporučujeme navštívit po hraní lopogolfu. Přijďte nasát historickou atmosféru!

Váš Lopogolf

Prozkoumejte naše exponáty! Zábavně.

Výsledek obrázku pro otázky a odpovědi

V sekci Naše exponáty jsme pod obrázky s otazníky skryli nejzajímavější předměty našeho muzea. Ke každému z nich jsme přidali i pár charakteristických bodů (indicií), které vám určitě pomohou rozluštit, o jaký předmět se jedná.Pokud se vám podaří zjistit alespoň nějakou odpověď, napište nám ji, prosím, do níže vloženého formuláře.

Tak pojďte do toho, držíme vám palce! 

 

PŘEJÍT NA STRÁNKY SOUTĚŽE

! Pro vstup do muzea Lopogolf si musíte koupit vstupenku na hraní lopogolfu!

! You must buy a ticket for playing lopogolf to go into the Lopogolf Museum!

Muzeum Lopooglf